Op de hoogte blijven?
Ontvang maandelijks onze nieuwsbrief met de laatste inzichten en projecten over Ruimtelijke Ontwikkeling, VTH, Duurzaamheid & Strategieontwikkeling.
|
|
Door: Enno Grasmeijer
‘Het leven is wat je gebeurt terwijl je andere plannen maakt’. Wie kent die mooie zin van John Lennon niet, en waarschijnlijk heeft iedereen wel eens gevoeld hoe wáár de boodschap is. Ook op werkgebied kom je soms voor grote veranderingen te staan. Of dat nu komt door een faillissement of reorganisatie: je moet door, en het liefst met een klus waar je net zo goed of zelfs nog beter tot je recht komt.
Bij mij waren de plannen als volgt. Ik werkte als teamleider bij een grote regionale omgevingsdienst. Interessant werk, leuke collega’s, ambitieuze groeimogelijkheden, niks op aan te merken. Maar omstandigheden leidden tot een grote reorganisatie. En helaas – ik was een van de medewerkers die op zoek moest naar iets anders.
Deskundige zonder doel
Daar sta je dan: ruim dertig jaar ervaring op zak, in mijn geval in de wereld van milieu, bouw en omgeving. Zonder baan, omdat dit nu eenmaal onverhoopt zo kan lopen. Op zoek naar iets nieuws – een ongevraagde uitdaging. En echt, ik weet dat een nieuwe baan zoeken leuk en spannend kan zijn, maar niet als je je oude verliest door een reorganisatie. Dat is een demotiverende klap, hoe je het ook bekijkt.
Mobiliteitstraject: ondersteuning bij je overstap
Voordeel van een reorganisatie binnen een overheidsinstantie is dat je gefaciliteerd wordt in je zoektocht naar nieuw werk. Anders gezegd, er is een potje voor een zogenaamd ‘arbeidsmobiliteitstraject’: professionele ondersteuning die helpt een goede overstap te maken van je oude naar een nieuwe werkgever. In dit traject worden ook alle afspraken tussen de werknemer en werkgever besproken én vastgelegd.
Onverwachts goede match
Op dit pad vond ik Kinran, een adviesbureau met een breed netwerk. Het bedrijf plaatst de juiste mensen op uitdagende opdrachten binnen overheidsinstanties, erop gericht om de fysieke leefomgeving zo goed, efficiënt en duurzaam mogelijk in te richten. Helemaal binnen mijn straatje. Het leuke is ook dat Kinran één deur biedt richting vele ingangen. Je werkt op projectbasis vanuit dezelfde werkgever voor meerdere organisaties, waardoor je brede en waardevolle ervaring kunt opdoen.
Positief constructief traject
Sinds 2017 ben ik officieel aangehaakt bij Kinran onder de noemer van een tweejarig mobiliteitstraject. Hierin werd ik opgeleid, gecoacht en begeleid; er werd met me meegedacht over waar ik me in kon vastbijten. Inmiddels is het 3,5 jaar later en zit ik er nog steeds, perfect op mijn plek, als adviseur omgeving. Zo zie je maar. Een grote negatieve verandering kan, als je de juiste ondersteuning krijgt, erg goed uitpakken.
Op de hoogte blijven?Ontvang maandelijks onze nieuwsbrief met de laatste inzichten en projecten over Ruimtelijke Ontwikkeling, VTH, Duurzaamheid & Strategieontwikkeling. |
|